o firmě

O firmě

Studia (vzdělání)
Samuel Miloš Jakš je umělecký truhlář a restaurátor, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy Praha - Žižkov, obor truhlářství, vyučen v oboru umělecký truhlář.

Praxe
V osmdesátých letech pracoval v ÚBOKu (Ústav bytové a oděvní kultury) v Praze. Zde tvořil prototypy nábytku a zmenšené modely určené k fotografování do katalogů a na výstavy. Od počátku devadesátých letech byl spolumajitelem truhlářské firmy, v roce 2005 se osamostatnil a založil firmu Atelier restaurování nábytku. Restauroval interiéry barokních kostelů, klasicistní i historizující nábytek či nábytek slohů: biedermeier, secese, art deco, funkcionalismus, konstruktivismus i současný design. Má za sebou řadu zakázkových truhlářských prací, nábytkové vybavení celých interiérů, vytvářel dřevěné modely užitého designu pro filmové účely, pracoval na interiérech a dřevěných částech historických vozů.

Dovednosti a zkušenosti
Při restaurování nábytku uplatňuje tradiční truhlářské a řezbářské techniky, intarsie i inkrustace prováděné ručně, ostřenými nástroji. Své výtvarné cítění a vzdělání, jako absolvent SUPŠ, realizuje u návrhů na zakázkové práce. Ovládá konstrukci nábytku i dveří. Zakládá si na špičkových povrchových úpravách, nejen moderními materiály a především na ručně leštěných šelakových politurách. Osvojil si způsoby práce, které v minulých stoletích umožnily nábytku sloužit hned několika generacím. Proto na jím opravený nábytek dává doživotní záruku. Svou práci zakládá nejen na precizním provedení, ale i na osobním přístupu k zákazníkům. Nejčastěji přicházejí lidé, kteří chtějí zrestaurovat sestavy, nebo kusy nábytku po svých blízkých. K těmto předmětům je totiž váže citový vztah.

Sídlo firmy
Prostorná dílna na Náměstí bratří Jandusů 2 (vchod přes dvůr) v Praze 10- Uhříněvsi. Osobní návštěva je možná po domluvě na telefonu +420 736 763 242. Více v sekci kontakty.