Nábytek na zakázku

Nová zakázka začíná rozhovorem u kávy. Pro vytvoření skic a pozdějších návrhů zakázkového nábytku na je třeba navázat přátelský kontakt, aby bylo patrné, že žádoucí je pouze perfektní výsledek, který do sebe vstřebá všechna přání zákazníka. Po schválení výtvarných návrhů následuje přesné zaměření prostoru a vypracování výrobních výkresů nábytku. Během těchto příprav se zákazník svými připomínkami a požadavky aktivně podílí na tvorbě budoucího díla. Společně vybíráme vhodnou dřevinu, barevnost a užitné vlastnosti nábytku vyrobeného na zakázku. Vlastní výroba se odehrává v dílnách až do úplného finále, kdy se nový nábytek zabalí do ochranných fólií a odveze na místo, kde následuje montáž a dopasování v interiéru.

Moderní nátěry

Na zakázkové práce používám moderní nátěrové systémy. Jsou velmi příjemné i na restaurované předměty. Tyto materiály se mohou dobře kombinovat se šelakem, pokud si zákazník přeje praktičtější a uživatelnější povrch, např. na jídelní stůl. 
Povrchové materiály se nanášejí válečky a speciálními tenčícími štětci.

Jedná se o tvrdý voskový olej, High solid od firmy Osmo. Je to báze rostlinných přírodních olejů a vosků, sikativ a vodu odpuzujících aditiv. Povrch je odolný proti oděru, vodě a některým tekutinám. Výborně se obnovuje jeho vzhled- údržbovým voskem Osmo. Dá se vyleštit do hedvábného lesku.

Vynikající vlastnosti vytvrzeného laku vykazuje uretanalkydový lak „holz-siegel“ firmy CLOU. Je to speciální lak na dřevo, velmi odolný, má příjemný vzhled. Někdy je použitelný i jako základ pod šelak – tvrdší povrch.